Каталог матеріалів

Урок №113 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Удосконалюю текст

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 113. Удосконалюю текст.

 

Мета: формувати навички вдосконалення тексту шляхом усунення лексичних повторів; збагачувати словниковий запас; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати дбайливе ставлення до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Писхологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гра «Так – ні»

Слайд 7. Складання «асоціативного куща» до слова «текст».

Слайд 8. Робота над загадкою.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 11-12.  Вправа 1. Прочитай тексти. Поясни, чим вони відрізняються.

Слайд 13.  Вправа 2. Поміркуй, як утворилося слово зарядка і що воно означає. Перевір за словником, чи правильно ти думаєш.

Слайд 14.  Вправа 2. Проведи дослідження.

Слайд 15. Вправа 1. Випиши з тексту слова, якими замінили слово зарядка.

Слайд 16. Вправа 2. Прочитай правило.

Слайд 17. Вправа 3. Візьми інтерв'ю в однокласників за запитаннями Читалочки. 

Слайд 18. Вправа 5. Візьми інтерв'ю в однокласників (однокласниць) за поданими запитаннями.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-22. Вправа 4-5. Прочитай текст Родзинки. Визнач, який недолік він має. Виправ недолік у тексті й запиши його.

Слайд 23. Вправа 6. Розглянь малюнок. Розкажи, хто як турбується про своє здоров'я. Уникай повторів тих самих слів.

Слайд 24. Вправа 6-7. Розглянь малюнок. Розкажи, хто як турбується про своє здоров'я. Уникай повторів тих самих слів. Кому із дітей ти хочеш дати пораду? Запиши її.

Слайд 25. Вправа 7. Кому із дітей ти хочеш дати пораду? Запиши її.

Слайд 26. Вправа 8. Напиши текст (3-4 речення) про те, як ти дбаєш про своє здоров'я.

Слайд 27-28. Вправа 9-10. Прочитай, як турбується про своє здоров'я Щебетунчик. Який недолік має цей текст? Виправ його. Придумай заголовок до тексту. Запиши заголовок і вдосконалений текст.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 31-32. Пояснення домашнього завдання. Вправа 10. Запиши заголовок і вдосконалений текст.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні