Каталог матеріалів

Урок №112 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Повторюємо множення і ділення трицифрового числа на двоцифрове

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 112. Повторюємо множення і ділення трицифрового числа на двоцифрове

Мета: формувати навички письмового множення; вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб подання круглого числа у вигляді добутку числа та розрядної одиниці; спосіб послідовного множення при множенні на кругле число. Мотивувати доцільність введення письмового прийому множення трицифрового числа на кругле число. Перенести спосіб міркування при множенні двоцифрового числа на кругле на випадки множення на кругле число у межах багатоцифрових чисел. Дослідити залежність кількості нулів у добутку від кількості нулів у другому множнику при множенні на кругле число; від кількості нулів в обох множниках при множенні круглих чисел. Формувати обчислювальні навички письмового множення круглих чисел в межах багатоцифрових чисел. Актуалізувати спосіб міркування при письмовому діленні круглого трицифрового числа на кругле, перенести спосіб міркування на випадки ділення круглих багатоцифрових чисел на кругле число. Формувати обчислювальні навички ділення на кругле число в межах багатоцифрових чисел. Удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від числа; задачі на пропорційне ділення; розв’язувати рівняння. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час перенесення способу міркування при письмовому діленні на кругле число на випадки ділення багатоцифрового числа на кругле.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Розкажи про арифметичні дії множення і ділення, користуючись вкладками 2 і 3.

Слайд 12-13. Завдання 2. Виконай арифметичні дії.

Слайд 14-15. Завдання 3. Вибери вирази, у яких кількість цифр у значенні частки і в діленому однакові. Знайди їх значення і виконай перевірку.

Слайд 16-17. Завдання 4. Заміни складені іменовані числа простими і виконай обчислення.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 23. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 23. Завдання 6. Визнач швидкість тварин.

Слайд 23. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 23. Завдання 8. Розташуй найвищі вежі світу в порядку зростання їхньої висоти.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 26-27. Завдання 2. Виконай множення письмово. Перевір результати.

Слайд 28-29. Завдання 3. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як відмінність задач вплине на їх розв’язання? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 30. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 31. Завдання 5. Розв’яжи нерівності.

Слайд 32-33. Завдання 6. Розв’яжи рівняння.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні