Каталог матеріалів

Урок №11 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Значення прокаріотів для людини.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №11.

Тема. Значення прокаріотів у житті людини.

Мета: сформувати уявлення учнів про різноманітність прокаріотів та їхній вплив на життя людини, як позитивний, так і негативний; ознайомити учнів з різними видами прокаріотів, які впливають на людину; пояснити, як прокаріоти спричиняють захворювання та які існують методи боротьби з ними; продемонструвати корисне застосування прокаріотів у харчовій промисловості, медицині та інших галузях; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, класифікувати та застосовувати знання про клітину для пояснення біологічних процесів; формувати вміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати вміння узагальнювати та систематизувати знання; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • що таке прокаріоти, які їх основні характеристики;
  • які бувають види прокаріотів, де вони мешкають;
  • яку роль відіграють прокаріоти в харчовій промисловості, медицині, біотехнології;
  • як прокаріоти спричиняють захворювання, які існують методи їхньої профілактики та лікування.

Вміти:

  • порівнювати корисні та шкідливі властивості прокаріотів;
  • аналізувати інформацію про прокаріоти з різних джерел;
  • застосовувати знання про прокаріоти для пояснення різних явищ;
  • робити висновки про значення прокаріотів у житті людини.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3-4. Біологічний детектив.

Слайд 5. Біослово.

Слайд 6. Біослово.

Слайд 7. Біослово.

Слайд 8. Тренуйся думати.

Слайд 9. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Робота з таблицею.

Слайд 15. Робота з таблицею.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Слайд 17. Робота над зображенням.

Слайд 18. Робота з інформацією.

Слайд 19. Робота з інформацією.

Слайд 20. Робота з інформацією.

Слайд 21. Цікаво знати.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Міркуємо.

Слайд 25. Міркуємо.

Слайд 26. Робота в групах.

Слайд 27. Робота в групах.

Слайд 28. Робота в групах.

Слайд 29. Виконуємо завдання.

Слайд 30. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 31. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 32. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні