Каталог матеріалів

Урок №11 з інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 6 класу за Воронцовою Т. В. - Збалансоване харчування.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Здоров’я, безпека та добробут» з використанням навчального посібника «Здоров’я, безпека та добробут» Т. Воронцова, В. Пономаренко.

Урок №11. Збалансоване харчування.

Мета: надати учням знання і навички, які допоможуть їм зрозуміти важливість правильного харчування для здоров'я та добробуту, пояснити що означає збалансоване харчування та як воно впливає на їхнє здоров'я, обговорити групи харчування, такі як білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали, і чому кожна з них важлива для організму, навчити розрізняти здорові продукти від шкідливих, а також розглядати питання порцій та кількості їжі. Сприяти свідомому харчуванню, поширювати знання про ризики поганого харчування. Навчити учнів створювати збалансований раціон та розуміти, як важливо поєднувати різні продукти для отримання всіх необхідних поживних речовин.

Очікуванні результати: учні мають чітке уявлення про те, що означає збалансоване харчування та як воно впливає на їхнє здоров'я та життєвий стиль, здатні ідентифікувати основні групи продуктів (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали) і розуміти їхню важливість для забезпечення оптимального функціонування організму, вміють відрізняти здорові продукти від шкідливих, а також здатні приймати обґрунтовані рішення щодо свого раціону, мають навички слухання сигналів голоду та насолоди від їжі, а також здатність контролювати свій апетит, вміють створювати збалансований раціон, враховуючи потреби свого організму та надавати перевагу здоровим продуктам.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Поясни вислів.

Слайд4. Побесідуймо.

Слайд5. Чинники, що впливають на формування харчових звичок.

Слайд6. Вправа «Трибуна думок»

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8-10. Словничок.

Слайд11. Зразок для здорового, збалансованого харчування, яке має бути на наших тарілках на сніданок, обід і вечерю.

Слайд12. За діаграмою назвіть продукти, які потрібно вживати найбільше, і ті, які потрібно обмежувати.

Слайд13. Практична робота.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Робота з підручником.

Слайд16. Довідничок.

Слайд17. Розкажи.

Слайд18. Робота з підручником.

Слайд19. Online завдання.

Слайд20. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Для розвитку дитини необхідно забезпечити її організм достатньою кількістю вітамінів.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні