Каталог матеріалів

Урок №11-12 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Урок-практикум. Як на планах місцевості й географічних картах визначити напрямки на об’єкти та відстані між ними.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Павич Н.М.

Урок №11-12. Урок-практикум. Як на планах місцевості й географічних картах визначити напрямки на об’єкти та відстані між ними. Визначення напрямків на плані місцевості. Визначення відстаней між об’єктами за глобусом. Визначення відстаней між об’єктами за планом місцевості та географічною картою. Визначення напрямків на плані місцевості. Визначення відстаней між об’єктами за глобусом. Визначення відстаней між об’єктами за планом місцевості та географічною картою. Урок-узагальнення. Діагностувальна робота.

Мета: вивчити та зрозуміти основні методи визначення напрямків на планах місцевості та географічних картах, навчити учнів визначати відстані між об'єктами за допомогою глобуса, плану місцевості та географічної карти, розвивати вміння і навички роботи з географічними картами та планами місцевості, вивчити інструменти та терміни, пов'язані із визначенням напрямків і відстаней, провести діагностувальну роботу для перевірки рівня засвоєння матеріалу.

Очікуванні результати: учні розуміють, що таке напрямок та відстань у географії та як вони визначаються, вміють визначати напрямки на планах місцевості: здатні вказати, як визначити напрямок від одного об'єкта до іншого на плані місцевості, використовуючи орієнтири та компас, вміють визначати відстані за допомогою глобуса: знають, як вимірювати відстані між двома точками на глобусі та як користуватися масштабом глобуса, вміють визначати відстані між об'єктами за планом місцевості та географічною картою: здатні вимірювати відстані на географічних картах та планах місцевості за допомогою масштабу та інструментів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Прочитай та поясни вислів Марка Фабія Квінтиліана, римського педагога, поета.

Слайд5. Дай відповіді на запитання.

Слайд6-7. Визначте на плані місцевості сторони горизонту.

Слайд8. Поміркуй.

Слайд9. Практична робота.

Слайд10. За планом місцевості визначте відстань від точки А до точки Б, використовуючи масштаб.

Слайд11. За допомогою лінійки виміряйте довжину нитки. Визначте масштаб плану місцевості та дізнайтеся, яка довжина річки в цій частині на місцевості.

Слайд12. Використовуючи курвіметр, визначте довжину лівої притоки головної річки на плані місцевості.

Слайд13. Робота з картою.

Слайд14. Вправа «Трибуна думок»

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Пригадай.

Слайд17. Що спільного між планом і картою і чим вони відрізняються?

Слайд18. Дай відповіді на запитання.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20. Які є карти?

Слайд21. Дай відповіді на запитання.

Слайд22. Пригадай, які є види масштабу.

Слайд23. Поміркуй.

Слайд24. Дай відповіді на запитання.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. Поміркуймо.

Слайд27. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні