Каталог матеріалів

Урок №109 для 1 класу з навчання грамоти за М.Д. Захарійчук - Звук [ч], позначення його буквами Ч, ч. Звуко-буквені зіставлення. Формування аудіативних умінь за текстом

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку читання з використанням підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (У 2-х частинах) М. Д. Захарійчук.

Урок №109. Звук ч, позначення його буквами Ч, ч. Звуко-буквені зіставлення. Формування аудіативних умінь за текстом віршів І. Січовика та Г. Демченко. Поняття омоніми без вживання терміну.

Мета: ознайомити учнів з буквою Ч («че»), її алфавітною назвою та звуковим значенням; вчити школярів правильно артикулювати звук [ч]; збагачувати лексичний запас дітей; розвивати фонематичний слух; удосконалювати навички читання; виховувати працелюбність, любов до природи, бажання читати книжки, пізнавати нове.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Психологічна настанова – «Створення девізу уроку».

Слайд4. Дихальні вправи.

Слайд5. Робота з чистомовкою.

Слайд6. Рухлива вправа для очей.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд7. Абетка-малятко.

Слайд8. Розглянемо зразок букви. Поміркуй, на що вона схожа?

Слайд9. Звук [ ч ].

Слайд10. Виділення звука [ч] з мовного потоку. Відгадайте загадку. Який перший звук у слові-відгадці?

Слайд11. Артикуляція звука [ч].

Слайд12. Гра «Додай слово».

Слайд13. Рухлива вправа.

Слайд14. Назвіть слова зі звуком [ч].

Слайд15. Звуко-буквені зіставлення.

Слайд16. Читання складів та слів.

Слайд17. Вправа 1. Розмалюй букви так, як у «Букварі». Намалюй у рамці іншу букву Ч.

Слайд18. Прочитайте виразно вірш.

Слайд19. Дай відповіді на питання.

Слайд20. Рухлива вправа.

Слайд21. Роздивися малюнки, впізнайте що зображено на них. Чи в цих словах є звук [ч] ? 

Слайд22. Робота в парах. Викладіть звукові схеми вгаданих слів.

Слайд23. Вправа 2. Розмалюй предмети, у назвах яких є буква Ч. З'єднай схему зі словом-назвою предмета, якому вона відповідає.

Слайд24. Фізкультхвилинка.

Слайд25. Прочитай вірш голосно й виразно.

Слайд26. Це — ключі. Поясни, як ти розумієш значення кожного слова.

Слайд27. Давайте пригадаємо, з якою буквою ознайомилися на уроці?.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні