Каталог матеріалів

Урок №109 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Розв’язуємо задачі

Інформація відсутня

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 109

Тема. Розв’язуємо задачі

Мета: підготувати учнів до введення арифметичних дій множення й ділення; актуалізувати знання мовленнєвих конструкцій, що визначають знаходження суми однакових доданків або віднімання рівних чисел, у результаті якого одержуємо нуль; формувати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження суми однакових доданків та обернені до них — на віднімання однакових чисел, а також вміння розв’язувати складені задачі; закріпити вміння знаходити периметр квадрата.

Очікувані результати: здобувач освіти готується до введення арифметичних дій множення й ділення; актуалізує знання мовленнєвих конструкцій, що визначають знаходження суми однакових доданків або віднімання рівних чисел, у результаті якого одержуємо нуль; вміє розв’язувати прості задачі на знаходження суми однакових доданків та обернені до них — на віднімання однакових чисел, а також вміння розв’язувати складені задачі; знаходити периметр квадрата.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 6. Вправа «Число дня».

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Усне опитування.

Слайд 10. Геометрична хвилинка.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Актуалізація знань.

Слайд 11-12. Завдання 1. Запиши вирази та знайди їх значення.

 

Формування вміння розв’язувати прості задачі на знаходження суми однакових доданків та обернені до них задачі.

Слайд 13. Завдання 2. Склади за малюнком задачу із запитанням: «Скільки всього рибин?» Розв'яжи одержану задачу.

Слайд 14. Завдання 3. Розв'яжи задачу.

Формування вміння розв’язувати складені задачі.

Слайд 15-16. Завдання 4. Розв'яжи задачу.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Завдання 5. Добери задачу до виразу: (12 – 5) – 5.

Закріплення вміння знаходити периметр квадрата.

Слайд 19. Завдання 6. Накресли квадрат, довжина сторони якого дорівнює 3 см. Знайди периметр квадрата.

Розвиток образного мислення учнів.

Слайд 20. Завдання 7. Задача.

Слайд 21. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 22. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні