Каталог матеріалів

Урок №109-110 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю стилі текстів. Повторення і закріплення знань про текст

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 109-110. Розрізняю стилі текстів. Повторення і закріплення знань про текст

Мета: продовжувати вчити розрізняти стилі текстів; вчити складати есе; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Літак».

Слайд 5. Розгляньте малюнок. Поміркуйте, який текст можна за ним скласти – опис, розповідь чи міркування. Усне складання тексту.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-10.  Вправа 1. Прочитай тексти. Визнач, до яких стилів вони належать. Можеш скористатися підказкою Ґаджика.

Слайд 11.  Правило

Слайд 12.  Вправа 2. Спиши з попереднього завдання науково-популярний текст. Спочатку добери заголовок.

Слайд 13-14. Вправа 3. Напиши художній текст про зображену на світлині рослину за поданим початком. Скористайся довідкою.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Вправа 4. Прочитай повідомлення. Визнач, до якого стилю належать ці тексти. Яке оголошення тебе зацікавило? Чому?

Слайд 17-18. Вправа 5. Уяви, що в тебе є ролики, з яких ти вже виріс/виросла. Батьки дозволили тобі їх комусь віддати. Напиши оголошення про свою пропозицію.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 20. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 21-25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні