Каталог матеріалів

Урок №108 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - З’єднання вивчених букв. Побудова речень за поданим початком і малюнками

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 108

 

Тема. Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Побудова речень за поданим початком і малюнками.

Мета: пригадати й закріпити письмо вивчених букв; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковані слова; розвивати вміння розповідати за малюнком, будувати речення за поданим початком і малюнком; виховувати кмітливість, охайність.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

 

Повторення вивченого.

Слайд 4. Повторюємо вивчене.

Слайд 5. Повторення великих та малих букв.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: насос сосна рано нора вінок намисто.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

 

ІІ. Основна частина.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 10. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

 

Робота за сторінкою зошита

Слайд 12. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 13. Робота в зошиті.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено зверху сторінки зошита?

Слайд 13. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 14. Пальчикова гімнастика.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 15. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?

 Слайд 16. Робота в зошиті.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 19. Бесіда за малюнком. У що одягнені дівчатка? Що в кожної на голові? Яка прикраса на шиї в другої дівчинки?.

Слайд 20. Робота в зошиті.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 21. Буквений диктант.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 22. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні