Каталог матеріалів

Урок №108 з української мови для 6 класу за О. Заболотним, В. Заболотним - Розряди кількісних числівників: на означення цілих чисел, дробові, збірні. Неозначені числівники.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 6 класу за програмою НУШ. 2023 рік.

 

Урок №108. Розряди кількісних числівників: на означення цілих чисел, дробові, збірні. Неозначені числівники.

Мета: ознайомити учнів із розрядами кількісних числівників: на означення цілих чисел, дробові, збірні; пояснити роль неозначених числівників у мові; поглибити й систематизувати знання учнів про числівник як частину мови, зокрема про його загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль, навчити розпізнавати числівники, визначати граматичні ознаки, правильно вживати цю частину мови в усному та писемному мовленні; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає розряди кількісних числівників: на означення цілих чисел, дробові, збірні; пояснює роль неозначених числівників у мові; розрізняє кількісні та порядкові числівники; знає загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль числівника; відрізняє числівник від слів інших частин мови, знаходить його в тексті,визначає морфологічні ознаки числівників; досліджує мовні явища, робить висновки, створює власне висловлювання з використанням числівників; оформлює власне висловлення згідно з усталеними орфографічними, граматичними нормами знаходить і виправляє недоліки та помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень; пояснює окремі виправлення з урахуванням вивчених правил; добирає доречні засоби мовної виразності для оформлення власного висловлення; створює невеликі типові повідомлення на спеціальних (захищених) цифрових сервісах і в соціальних мережах; висловлюється у захищеному цифровому середовищі щодо проблем, пов’язаних із власним життєвим досвідом, зокрема навчанням, читацькою практикою; демонструє здатність до конструктивної взаємодії у процесі редагування виокремлює та розрізняє мовні одиниці різних рівнів (словосполучення, слова, форми слів) творчо використовує морфологічні засоби, обираючи із запропонованих варіантів доречні нестандартні рішення, обґрунтовуючи зроблений вибір.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Вправа «Мікрофон».

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Виконайте завдання.

Слайд 10. Ознайомтеся.

Слайд 11. Ознайомтеся.

Слайд 12. Виконайте завдання.

Слайд 13. Перевірте себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Виконайте завдання.

Слайд 18. Перевірте себе.

Слайд 19. Ознайомтеся.

Слайд 20. Ознайомтеся.

Слайд 21. Ознайомтеся.

Слайд 22. Виконайте завдання.

Слайд 23. Виконайте завдання.

Слайд 24. Перевірте себе.

Слайд 25. Попрацюйте разом.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні