Каталог матеріалів

Урок №108 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Правильне вживання числівників на позначення дат і часу

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 108.

Тема. Правильне вживання числівників на позначення дат і часу

Мета: навчити правильно вживати числівники на позначення дат і часу; поєднувати правильно числівники з іменниками; пояснювати правопис числівників правилами; вчити розв’язувати тестові завдання; учити застосовувати набуті знання під час життєвих ситуацій; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця утворює й використовує правильно форми числівників на позначення дат і часу; поєднує правильно числівники з іменниками; пояснює правопис числівників правилами; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Доповніть речення.

Слайди 7-8. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте діалог. Чому Максим не зрозумів Олену? Укажіть, скільки хвилин становить чверть від години.

Слайд 11. Прочитай і повтори.

Слайд 12. Котра година?

Слайд 13. Прочитай і повтори.

Слайд 14. Зауважте.

Слайд 15. Прочитайте розклад вихідного дня, правильно позначаючи час.

Слайд 16. Відредагуйте речення. Запишіть. Перевірте себе.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Робота в групах. Творча майстерня.

Слайд 21. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 22-23. Тестове завдання.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні