Каталог матеріалів

Урок №108 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Повторюємо вивчене

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 108. Повторюємо вивчене

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі, що містять однакову величину. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного, на пропорційне ділення, на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина одиниці виміру, а шуканим (шуканими) — значення загальної величини. Досліджувати математичні структури цих задач і умов, що визначають застосування певного способу знаходження однакової величини. Узагальнити математичні структури таких задач та плани їх розв’язування. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі, що містять однакову величину для двох випадків. Удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8-11. Завдання 1. Розв’яжи задачу.

Слайд 12. Завдання 2. Розв’яжи задачу.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14-19. Завдання 3. Вибери вирази, в яких кількість цифр в значенні частки і в діленому однакові. Знайди їх значення і виконай перевірку.

Слайд 20-21. Завдання 4. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 22. Завдання 5. Розв’яжи нерівності.

Слайд 23. Завдання 6. Знайди в інтернеті або інших джерелах інформацію про найбільші літаки, створені київським Державним підприємством «Антонов». Знайди дані про їхню вантажність. Покажи відрізками співвідношення літаків за вантажністю.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-26. Завдання 1. Розв’яжи задачі. До кожної задачі склади та розв'яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 27-28. Завдання 2. Розв’яжи задачі. Перетвори їх на задачі іншого виду.

Слайд 29-30. Завдання 3. Розв’яжи рівняння. 

Слайд 31-34. Завдання 4. Виконай ділення письмово. Зроби перевірку.

Слайд 35. Завдання 5. Накресли прямокутник зі сторонами 35 мм і 25 мм. Знайди його периметр. Накресли квадрат із таким периметром.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні