Каталог матеріалів

Урок №107 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Узгодження кількісних числівників з іменниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 107.

Тема. Узгодження кількісних числівників з іменниками

Мета: ознайомити із правилами узгодження кількісних числівників з іменниками; учити використовувати їх на практиці; розвивати навички виконання морфологічного розбору числівників; вчити розв’язувати тестові завдання; працювати в групах; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця узгоджує числівники з іменниками відповідно до правил; виконує морфологічний розбір числівників; визначає морфологічні ознаки, синтаксичну роль числівників; знаходить числівники в реченнях і тексті, працює в групах, розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Вправа Online.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте словосполучення. Узгодьте числівник із потрібною формою іменника. Чи виникли у вас вагання щодо вибору правильної форми іменника?

Слайди 11-12. Прочитай і повтори.

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайд 14. Спостереження. Прочитайте словосполучення. Узгодьте числівник із потрібною формою іменника. Чи виникли у вас вагання щодо вибору правильної форми іменника?

Слайд 15. Розбір числівника як частини мови.

Слайд 15. Виправте помилки в реченнях (усно). Прокоментуйте. Перевірте себе.

Слайд 16. Виконайте розбір виділеного числівника як частини мови (письмово). Визначте, до яких груп за значенням належать усі числівники (усно)

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Творча майстерня.

Слайд 21. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 22-24. Тестові завдання

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні