Каталог матеріалів

Урок №107 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Додавання й віднімання чисел виду 20 + 5, 34 – 4, 34 – 30. Обчислення в межах 40 на основі десяткового складу.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

 

Урок №107.

Тема. Письмова нумерація чисел 11 – 20. Запис двоцифрових чисел. Позиційне значення цифр.

Мета: ознайомити учнів із письмовою нумерацією чисел у межах 11–20; навчити правильно записувати двоцифрові числа, розуміти їх склад та позиційне значення цифр у числі; формувати вміння визначати кількість десятків і одиниць у числі, порівнювати та впорядковувати числа; закріплювати навички читання та запису чисел відповідно до правил нумерації; розвивати логічне мислення, математичну грамотність та уважність під час роботи з числами; виховувати інтерес до математики, старанність та впевненість у власних знаннях.

Математичні компетентності. Обчислення в межах 40 на основі десяткового складу числа. Складання рівностей на віднімання з рівностей на додавання. Розв’язування задач.

Ключові компетентності. Вживання у власному мовленні навчально-освітньої термінології.

Інтегрований навчальний зміст. Конструювання з геометричних тіл (об’ємних фігур).

Очікуванні результати:

  • правильно записують двоцифрові числа в межах 11–20;
  • пояснюють позиційне значення цифр у числі та розуміють склад числа;
  • визначають кількість десятків і одиниць у числі;
  • порівнюють та впорядковують числа в межах 11–20;
  • читають і правильно записують числа відповідно до правил письмової нумерації;
  • проявляють уважність, логічне мислення та впевненість у власних знаннях;
  • застосовують набуті знання для розв’язання математичних завдань і задач.

 Обладнання. Моделі об’ємних (просторових) геометричних фігур. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

 

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Лічба десятками до 40 в порядку зростання.

Слайд 4. Усні обчислення. Гра «Чи дістануться Вовчик і Капітошка м'яча?».

Слайд 5. Гра «Математична естафета». Робота в парах.

Слайд 6. Десятковий склад числа.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 8. Доповнення схем.

Слайд 9. Письмова робота.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Робота за схемами.

Слайд 12. Складання рівностей.

Слайд 13. Складання рівностей за схемою.

Закріплення вивченого.

Слайд 14. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 15. Робота над завданням.

Слайд 16. Обчислення виразів.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Розв'язування задачі.

Слайд 19. Робота з геометричним матеріалом.

Слайд 20. Робота з геометричним матеріалом.

Слайд 21. Знаходження необхідного числа.

Слайд 22. Робота за числовим променем.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Усне розв'язування задач.

Слайд 25. Усне розв'язування задач.

Слайд 26. Логічне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні