Каталог матеріалів

Урок №107 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Читання слів і тексту з вивченими буквами

«____»__________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 107

Тема. Читання слів і тексту з вивченими буквами.

Мета: закріплювати вміння читати слова з вивченими буквами; розвивати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту, відповідати на запитання за змістом прочитаного, зіставляти зміст тексту з малюнком, розповідати за малюнком, аргументувати свою думку; виховувати уважність, спостережливість, інтерес до природи. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок.

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

 

Артикуляційні вправи.

Слайд 8-10. Виконуйте вправу, як сказано в інструкції.

Слайд 11. Робота з чистомовкою.

Слайд 12. Фізкультхвилинка для очей.

 

Вдосконалення вміння читати.

Слайд 13-14. Прочитай склади.

Слайд 15. Читай швидко.

Слайд 16. Прочитайте текст, вставляючи замість малюнків необхідні слова.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 17. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: лід сніг райдуга спека туман листопад сумний самотній.

Слайд 18. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Читання слів, бесіда про ознаки пір року.

 

Слайд 19. Прочитай завдання Читалочки. Здогадайся, якій порі року відповідають слова кожної колонки.

Слайд 20-21. Гра «Вгадай пору року за ознакою».

 

Робота з текстом.

1) Знайомство з текстом.

Слайд 22. Вправа «Входження в малюнок».

Слайд 23. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 24. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 26. Фізкультхвилинка.

2) Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 27. Підготуйся читати самостійно.

Слайд 28. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 29. Ромашка Блума.

Слайд 30. Вправа «Трибуна думок».

 

Гра «Конструктори або Склади слова».

Слайд 31. Гра «Конструктори або Склади слова».

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 34. Рефлексія. Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 35. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй за власним бажанням казковий ліс.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні