Каталог матеріалів

Урок №106 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо задачі на пропорційне ділення; на знаходження невідомих за двома різницями

DESCRIPTION

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 106. Узагальнюємо задачі на пропорційне ділення; на знаходження невідомих за двома різницями

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями. Вдосконалювати навички усних обчислень; вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями. Ознайомити з алгебраїчним методом розв’язування задач на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями (для учнів із високим рівнем пізнавальних потреб та можливостей). Актуалізувати правила множення та ділення на розрядну одиницю; спосіб подання чисел 11, 101, 1001 тощо у вигляді суми розрядної одиниці та числа 1; правило множення суми на число та спосіб міркувань при множенні суми на число; правило множення суми на число при множенні на 11, 101, 1001, 10001. Відкрити спосіб раціонального множення на 11, 101, 1001, 10 001. Удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення учнів під час зіставлення задач та дослідження впливу відмінності на план розв’язання.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8-9. Завдання 1. Зістав задачі. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язування задач? Розв’яжи задачі.

Слайд 10-11. Завдання 1. Поясни, як були складені рівняння за текстами задач. Закінчи розв’язання.

Слайд 12-13. Завдання 2. Розв’яжи задачі.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Згадай правила множення і ділення на розрядні одиниці. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 16. Завдання 4. Подай числа у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 17. Завдання 5. Згадай розподільний закон множення відносно додавання. Застосуй його в обчисленнях.

Слайд 18. Завдання 6. Згадай способи множення на 11; 101. Знайди значення перших двох виразів у стовпчику. Чи можна міркувати так само, щоб помножити на 1 001? на 10 001?

Слайд 19. Завдання 7. Обчисли зручним для тебе способом. Запиши результати.

Слайд 20. Рухлива вправа

Слайд 21-22. Завдання 1. Зістав задачі 1 і 2. Як відмінність задач вплине на їх розв’язання? Розв’яжи задачі.

Слайд 23-24. Завдання 1. Поясни, як за текстами задач 1 і 2 були складені рівняння. Закінчи розв’язання.

Слайд 25-26. Завдання 2. Зістав задачі 1 і 2. Що в них відмінне? Розв’яжи задачі.

Слайд 27. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 28. Завдання 4. Подай числа у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 29. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 30. Завдання 6. Обчисли значення перших двох виразів. Чи можна міркувати аналогічно, щоб помножити на 1001; 10 001?

Слайд 31-32. Завдання 7. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні