Каталог матеріалів

Урок №106 для 6 класу з математики за А. Мерзляк - Розв’язування вправ і задач на додавання раціональних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк)

Урок № 106. Розв’язування вправ і задач на додавання раціональних чисел.

Мета: розв’язування вправ і задач на додавання чисел з різними знаками; на практиці закріпити вміння і навички виконання вправ і задач з теми; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють розв’язування вправ і задач на додавання чисел з різними знаками.

 

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (повторення навчального матеріалу)

Слайд 5. Математична розминка.

Слайд 6-7. Рухлива гра. Фізкультхвилинка.

Слайд 8-19. Робота з підручником. виконання завдання 1-4 рівня: № 944, 945, 946, 947.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21 -22 . Завдання. Серед чисел -0,8; 4,7; 5; -0,41; 6,7; -0,9 знайди ті, які задовольняють нерівність -5,8 + у < -6,2. Кількість таких чисел відповідає кількості перемог українських виконавців у пісенному конкурсі «Євробачення».

 Слайд 23. Завдання. Замість зірочки постав знак «+» або «-», щоб була правильною рівність:

1) (*10) + (*15) = 5; 2) (*13) + (*12) = 25; 3) (*10) + (*10) = -20;

4) (*5) + (*7) = -2; 5) (*1) + (*1) = 0; 6) (*3) + (*2) = 1.

Слайд 24. Завдання. Знайди суму, доданками якої є числа: обернене і протилежне до числа 7,5

Слайд 25-26. Завдання для найдопитливіших.

Електромонтер має два куски дроту, загальна довжина яких дорівнює 25 м. Йому треба відрізати куски завдовжки 1 м, 2 м, 3 м, 6 м, 12 м. Чи зможе він це зробити?

Підсумок

Слайд 27. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні