Каталог матеріалів

Урок №105 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Звертання, розділові знаки при них

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №105. Звертання, розділові знаки при них.

 

Мета: дати учням поняття про розділові знаки при звертаннях у реченнях; виробляти навички правильного інтонування речень відповідно до розділового знаку в кінці речення; розвивати увагу, пам’ять; виховувати культуру писемного мовлення; формулювати зв'язок слів у реченні за допомогою питань; розвивати орфографічні навички, мислення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи, розвивати естетичний смак, почуття прекрасного.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Прочитай вірш. Хто, на твою думку, веде діалог? Прочитай слово-звертання до бабусі. Як звертається бабуся до співбесідника? Які розділові знаки стоять біля цих слів?

Слайд 7. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 8. Випиши з тексту речення зі звертанням. У якому з них є слово, а в якому — сполучення слів? Де авторка використала звертання: на початку, у середині чи в кінці речення? Які ставимо розділові знаки?

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Розгляньте таблицю та обговоріть її зміст. Прочитай слова у формі звертання. Склади три речення зі словами у формі звертання, які подані в таблиці. Запиши, пам’ятаючи про розділові знаки.

Слайд 11. Склади три речення зі словами у формі звертання, які подані в таблиці. Запиши, пам’ятаючи про розділові знаки.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Прочитай вірш. Які форми звертання можна використати в письмовому вітанні до дівчинки, учителя чи дідуся?.

Слайд 14. Склади й запиши три речення, використовуючи звертання до свого дідуся, сестри чи друга.

Слайд 15-16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні