Каталог матеріалів

Урок №105 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Велика буква Б. Читання слів, речень, діалогу і тексту з вивченими літерами

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 105

Тема. Велика буква Б. Читання слів, речень, діалогу і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Б, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя, розгадувати кросворди. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву Б, вивчені букви; писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок.

Слайд 3. Складіть девізу уроку із «розсипаних» слів.

 

Актуалізація знань.

1) Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

2) Гра «З’єднай схему зі словом».

Слайд 5. Гра «З’єднай схему зі словом».

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

3) Артикуляційні вправи.

Слайд 7-9. Виконуйте вправу, як сказано в інструкції.

Слайд 10. Робота з чистомовкою.

5) Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 11. Читаємо склади, слова

Слайд 12. Читаємо швидко!

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: трамвай майка клей липа клей.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель поповнює стіну слів новими словами: барабан веселий бібліотека краб дуб бокс баскетбол боксер.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком.

Слайд 15. Бесіда за малюнком. Кого ви бачите на малюнку? Чим займаються діти? На чому грає хлопчик, на чому грає дівчинка? Хто з вас уміє грати на музичному інструменті, на якому саме, де вчився грати?.

Слайд 16. Виконайте завдання за зразком.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 17. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 18. Прочитайте удвох.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

— Зараз трохи відпочинемо. Погляньте на екран та повторюйте за персонажем.

— Діти, а який у вас настрій?

 

Читання слів та речень.

Слайд 20. Спускайся з гірки, читаючи речення.

 

Робота з реченнями.

Слайд 21. Перевір, чи правильно побудовані речення.

 

Робота з текстом.

Слайд 22. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 23. Підготуйся читати самостійно.

Слайд 24. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 25. Ромашка Блума.

Слайд 26. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Картинка заблукала».

Слайд 27. Гра «Картинка заблукала».

 

Гра «Так — ні».

Слайд 28. Гра «Так — ні».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 31-32. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO. Створимо пірамідку нашого настрою.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 33. Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розріж літеру на фрагменти та перемішай з частинками інших літер, а потім відновити цілісну літеру, вибравши малюнки, що починаються з неї.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні