Каталог матеріалів

Урок №105 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Усна і письмова нумерація в межах 40. Утворення чисел, їх називання, порівняння чисел. Їх розміщення на числовому промені.

Інформація відсутня

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

 

Урок №105.

Тема. Усна і письмова нумерація в межах 40. Утворення чисел, їх називання, порівняння чисел. Їх розміщення на числовому промені.

Мета: ознайомити учнів з усною і письмовою нумерацією чисел у межах 40; вчити утворювати числа, правильно їх називати та записувати; формувати вміння визначати кількість десятків і одиниць у числі; навчати порівнювати числа, розташовувати їх у порядку зростання та спадання; закріплювати навички роботи з числовим променем, визначати місце числа на ньому; розвивати логічне мислення, математичну грамотність та уважність під час роботи з числами; виховувати інтерес до математики, старанність та впевненість у власних знаннях.

Математичні компетентності. Утворення чисел, їх називання, порівняння, розміщення на числовому промені.

Ключові компетентності. Уміння будувати припущення, робити висновки.

Інтегрований навчальний зміст. Розвиток усного мовлення.

Очікуванні результати:

  • правильно утворюють і називають числа в межах 40;
  • записують числа відповідно до правил усної і письмової нумерації;
  • визначають кількість десятків і одиниць у двоцифровому числі;
  • порівнюють та впорядковують числа в межах 40;
  • розміщують числа на числовому промені, визначають їхнє місце;
  • аналізують склад чисел та пояснюють свої висновки;
  • проявляють уважність, логічне мислення та впевненість у власних знаннях;
  • застосовують набуті знання для розв’язання математичних завдань і задач.

Обладнання. Модель числового променю з бігунком. Ілюстрації видів міського транспорту. Лінійка. Картки круглих десятків і одноцифрових чисел. Набір лічильних паличок або дерев’яних чи пластмасових паличок однакової довжини. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

 

 

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Лічба десятками в порядку зростання.

Слайд 4. Робота над загадкою.

Слайд 5. Підготовчі вправи. Гра «Поливаємо квіточки».

Слайд 6. Підготовчі вправи. Гра «Поливаємо квіточки».

Слайд 7. Мотивація навчальної діяльності. Вправа «Зайве» число.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9. Утворення чисел за схемами.

Слайд 10. Утворення чисел за схемами.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Лічба від 20 до 30.

Слайд 13. Лічба від 30 до 40.

Слайд 14. Десятковий склад числа.

Слайд 15. Розв'язування задачі.

Слайд 16. Робота над завданням.

Закріплення вивченого.

Слайд 17. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 18. Письмова робота.

Слайд 19. Обчислення виразів.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Вставлення пропущених чисел

Слайд 22. Розв'язування задачі.

Слайд 23. Робота за малюнком.

Слайд 24. Робота з геометричним матеріалом.

Слайд 25. Встановлення відповідності.

Слайд 26. Креслення відрізків заданої кількості.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Відновлення таблиці розрядів.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні