Каталог матеріалів

Урок №105 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Десятковий дріб. Запис десяткових дробів.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 105. Десятковий дріб. Запис десяткових дробів.

Мета: сформувати уявлення про десяткові дроби; домогтися засвоєння розрядів десяткового дробу; сформувати вміння читати й записувати десяткові дроби; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють читати й записувати десяткові дроби.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5-8. Основні поняття з теми.

Слайд 9- 10. Рухлива вправа.

Слайд 11-25. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 2 рівня складності № 1065, 1063, 1070, 1072, 1074.

Слайд 26. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27. Завдання: Запишіть десятковим дробом:

 1) 24 цілих 1 десята;

2) 5 десятих;

3) 9 цілих 7 сотих 3 тисячних;

4) 7 десятих 8 сотих;

 5) 5 цілих 8 десятих 6 сотих;

6) 4 тисячних.

Слайд 28. Завдання. Знайдіть:

 1) 1/3 від 72 381 кг; 2) 4/5 від 72 925 м;

 3) 4/7 від 14 км 56 м; 4) 7/9 від 8 ц 1 кг.?

Слайд 29. Індивідуальна робота.

Довжина сторони рівностороннього трикутника дорівнює довжині сторони квадрата.

 Знайдіть: 1) периметр квадрата, якщо периметр трикутника — 36 см; 2) площу квадрата, якщо периметр трикутника — 81 дм; 3) периметр трикутника, якщо площа квадрата — 9 м2.

Слайд 30. Задачі на логіку.

Перше число у 6 разів більше за друге, третє ― на 35 менше від суми першого і четвертого чисел, а четверте дорівнює сумі першого і другого чисел. Відомо, що друге і третє числа є послідовними натуральними числами (друге число менше за третє). Знайдіть ці числа.

Підсумок

Слайд 31. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні