Каталог матеріалів

Урок №104 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю різновиди текстів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 104. Розрізняю різновиди текстів

Мета: продовжувати вчити розрізняти різновиди текстів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-10.  Вправа 1. Прочитай тексти. Визнач, який із них є розповіддю, який — описом, а який — міркуванням.

Слайд 11.  Вправа 2. Який текст про соняшник тобі найбільше сподобався? Добери до нього заголовок. Запиши заголовок і текст. Підкресли речення з однорідними членами.

Слайд 12-13.  Вправа 3. Прочитай повідомлення про країну, якою віртуально подорожувала Читалочка. Визнач тип цього тексту. Знайди Мексику на карті. 

Слайд 14. Стіна слів. Словник.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Інформація про Мексику.

Слайд 17. Вправа 4. Що ти дізнався/дізналася про Мексику? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 18. Вправа 5. Прочитай імена мексиканських друзів Читалочки. Побудуй звукові схеми цих слів.

Слайд 19. Вправа 6. Прочитайте у класі ввічливі слова, які вживають мексиканці. Чи здогадуєтесь, якою мовою вони розмовляють

Слайд 20. Вправа 7. Прочитай текст, щоб перевірити свій здогад. Визнач тип цього тексту.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 22. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 23-26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні