Каталог матеріалів

Урок №104 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Головне і залежне слово в словосполученні.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №104. Головне і залежне слово в словосполученні

Мета: продовжувати знайомити учнів із поняттям «словосполучення»; вчити розрізняти словосполучення від речення та визначати головне і залежне слово; удосконалювати вміння визначати словосполучення у реченнях; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Гра «Знайди помилку».

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Випишіть лише словосполучення та виконайте завдання.

Слайд 10. Перевірте себе.

Слайд 11 Зробіть звуковий запис виділених слів.

Слайд 12. Перевірте себе.

Слайд 13. Підкресліть уподібнені приголосні звуки.

Слайд 14. Перевірте себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Виконайте тестові завдання.

Слайд 19. Виконайте тестові завдання.

Слайд 20. Виконайте тестові завдання.

Слайд 21. Утворіть за схемами словосполучення й запишіть їх. Складіть із ними по одному реченню (усно).

Слайд 22. Культура слова. Запам’ятайте, як правильно наголошувати слова.

Слайд 23. Прочитайте вголос речення, намагаючись інтонацією передати красу природи, її загадковість, спокій. Випишіть словосполучення. Виконайте письмово синтаксичний розбір чотирьох з них (на вибір).

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні