Каталог матеріалів

Урок №103 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо і ділимо іменовані числа

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 103. Множимо і ділимо іменовані числа

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомих за двома різницями. Формувати вміння застосовувати письмовий прийом множення і ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове до випадків множення і ділення складеного іменованого числа на одноцифрове, виконувати ділення іменованих чисел. Ознайомити зі способом міркування при множенні та діленні складеного іменованого числа на одноцифрове число, ділення іменованих чисел. Здійснити первинне закріплення зазначеного способу міркування. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина кількості, а шуканими — два значення величини одиниці виміру; спосіб зіставлення задачі з аналогічною, в якій шуканими є два значення загальної величини і дослідження впливу зміни на спосіб розв’язування задачі. Узагальнити математичну структуру та спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є кількість (час), шляхом зміни величин, числових даних задачі, дослідити вплив цих змін на розв’язання задачі. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є кількість (час). Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-8. Математичний диктант. Запишіть розв’язання задачі виразом та знайдіть його значення. Зазначимо, що задачі 1 і 4 — із зайвими числовими даними.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Закінчи розв’язання.

Слайд 13. Завдання 1. Зроби висновок: як виконувати множення і ділення іменованих чисел.

Слайд 14-15. Завдання 2. Виконай множення і ділення іменованих чисел. Прокоментуй свої дії.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 3. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 19-20. Завдання 4. Склади задачу 1 за коротким записом. Зістав її із задачею 2 у завданні 3. Що змінилось? Як зміна ситуації вплине на розв’язання складеної задачі 1? Розв’яжи її.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. Прокоментуй подані розв’язання. Зроби висновок: як виконувати множення і ділення іменованих чисел.

Слайд 23. Завдання 1. Зроби висновок: як виконувати множення і ділення іменованих чисел.

Слайд 24-25. Завдання 2. Виконай обчислення з коментарем.

Слайд 26-27. Завдання 3. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи її.

Слайд 28. Завдання 4. Склади задачу 1 за коротким записом. Зістав її із задачею 2 у завданні 3. Що змінилось? Як зміна ситуації вплине на розв’язання складеної задачі 1? Розв’яжи її.

Слайд 29. Завдання 4. Олег змінив числові дані задачі 1 й одержав задачу 2. Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв'яжи її.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні