Каталог матеріалів

Урок №103 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Інтонація та розділові знаки при однорідних членах речення, їх поєднання.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №103. Інтонація та розділові знаки при однорідних членах речення, їх поєднання.

 

Мета: продовжити знайомити учнів з поняттям однорідні члени речення, вчити встановлювати зв’язки між словами у реченні, розвивати вміння складати речення з однорідними членами речення, ставити відповідні розділові знаки, виховувати повагу до рідної мови; розвивати вміння вчитися, мислення, мовлення, увагу, спостережливість; активізувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю, його природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 343. Прочитай уривок із вірша. Установи зв’язок однорідних членів першого речення за зразком вправи 338. Як з’єднуються однорідні підмети?

Слайд 9. Вправа 343. Скільки однорідних присудків у першому реченні? Скільки однорідних підметів у другому? Спиши речення з однорідними присудками. Спиши речення з однорідними підметами.

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Вправа 344. Прочитай текст. Випиши з тексту речення з однорідними членами в запропонованій послідовності. Поясни розділові знаки при однорідних членах речення.

Слайд 13. Вправа 344. Випиши з тексту речення з однорідними членами в запропонованій послідовності.

Слайд 14. Запам'ятай!

Слайд 15. Вправа 344. З якою інтонацією треба читати підкреслене речення? Прочитай його правильно.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Вправа 345. Розглянь схеми речень. Склади й запиши речення за поданими схемами.

Слайд 18. Вправа 345. Склади й запиши речення за поданими схемами.

Слайд 19-20. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні