Каталог матеріалів

Урок №102 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Розрізняю опис художній і науково-популярний

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит з розвитку мовлення «Малюю словом»)

 

Урок № 102. Розвиток зв’язного мовлення. Розрізняю опис художній і науково-популярний

 

Мета: учити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; вчити писати розповіді на основі малюнків, вірша, вражень від музичного твору та власних спостережень, викладати свої думки в письмовій формі; розвивати аналітичне мислення, увагу; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого, любов до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Гімнастика для очей.

Слайд 5. Відгадай загадку.

Слайд 6. Утворення асоціативного куща.

Слайд 7. Завдання 1. Розглянь малюнки. Розкажи, яку пору року зобразила художниця. Які фарби вона використала? Що саме ними передала?

Слайд 8-10. Завдання 2. Разом з однокласниками й однокласницями пограйте в «Мікрофон». Розкажіть, які ознаки весни з'явились у вашій місцевості.

Слайд 11. Завдання 3. Розглянь таблицю. Назви характерні ознаки художнього і науково-популярного текстів.

Слайд 12. Завдання 4. Прочитай текст. Придумай йому заголовок і запиши.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Завдання 5. Визнач, який опис (художній чи науково-популярний) подано в тексті про весну. Доведи свою думку.

Слайд 15-17. Завдання 6. Приготуйся побудувати художній опис весни. Прочитай слова у словниковій скарбниці. Підкресли ті, які підходять до твоєї розповіді.

Слайд 18. Завдання 7. Напиши художній твір про весну. Використай слова зі словникової скарбниці. Розпочни із заголовка.

Слайд 19. Завдання 8. Прочитай свій твір. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 20-21. Завдання 9. Намалюй кольоровими олівцями ілюстрацію

до свого твору.

Слайд 22. Завдання 8. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій твір для однокласників і однокласниць.

Підсумок

Рефлексія

Слайд 23. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 24. Рухлива вправа.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні