Каталог матеріалів

Урок №101 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Зв’язок слів у реченнях. Поширення речень словами і словосполученнями

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №101. Зв’язок слів у реченнях. Поширення речень словами і словосполученнями.

 

Мета: продовжити знайомити учнів з головними і другорядними членами речення, навчити їх визначати підмет та присудок, розвивати вміння встановлювати зв'язок між членами речення через запитання до них; розвивати мислення, мовлення, увагу, спостережливість; активізувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю, його природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 334. Прочитай слова. Склади із запропонованих слів прислів’я про книжку. Зміни, де треба, форми слів. Досліди слова, які ти змінював (змінювала). Яка частина слів змінилася?

Слайд 9. Вправа 334. Запиши прислів'я. Підкресли граматичні основи побудованих речень.

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Вправа 335. Прочитай словосполучення, розкриваючи дужки.

Слайд 13. Вправа 335. Спиши словосполучення, розкриваючи дужки. Установи головне й залежне слово за зразком попередньої вправи.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Вправа 336. Прочитай текст, уставляючи пропущені слова. Зміни форму слова, де треба. Зверни увагу: події в казці відбуваються в сонному лісі, у якому все сонне, навіть сонце.

Слайд 16. Вправа 336. Спиши текст, уставляючи пропущені слова. Зв’язати слова в реченні тобі допоможуть запитання. Визнач головне й залежне слово в підкреслених словосполученнях. Подумай, що розбудило соньків. Вислов власну думку.

Слайд 17-18. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні