Каталог матеріалів

Урок №101 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Проводимо дослідження. Чи є біля школи небезпечні міс­ця?

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук (2023)» для 2 класу за програмою НУШ (2023-2024 н.р.)

 

Урок №101. Проводимо дослідження. Чи є біля школи небезпечні місця?

Очікувані результати: учні знайомляться із правилами небезпечної поведінки вдома; формують вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукають до виконання правил поведінки вдома;

Мета:

формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо, дослідити з дітьми небезпечні місця біля школи, формувати правила поведінки біля таких місць;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-6.  Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

Слайд 7. Ранкове коло.

Слайд 8. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 10.  Яке з приміщень у помешканні вважається найнебезпечнішим? Познач. Поясни свій вибір.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 11.  Який запах вказує на небезпеку? Обери відповідні малюнки. Куди ти будеш дзвонити, якщо відчуєш запах диму, газу?

Слайд 12-16.  Розглянь малюнок. Чому це може бути небезпечно.

Слайд 17.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 18.  Поміркуй і скажи.

Слайд 19.  Розглянь малюнки. Перетягни зображення дорожніх знаків у відповідні місця. Що означають ці знаки? Які з них виявилися для тебе новими?

Слайд 20.  Під час прогулянки з класом дослідіть, чи є біля школи небезпечні місця. Спільно складіть правила поведінки в цих місцях. Продовж речення.

Слайд 21.  Склади правила своєї безпеки. Додай «НЕ», де потрібно.

Слайд 22. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні