Каталог матеріалів

Урок №101 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на знаходження невідомих за двома різницями

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 101. Досліджуємо задачі на знаходження невідомих за двома різницями

Мета: Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на знаходження однакової величини за двома різницями; ознайомлювати із задачами на знаходження невідомих за двома різницями. Вчити змінювати ситуацію задачі, числові дані та досліджувати вплив цієї зміни на розв’язання. Вчити зіставляти задачі на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями, визначати відмінності в умовах задач та досліджувати їх вплив на розв’язання; перевіряти правильність розв’язання задачі на пропорційне ділення. Ознайомити зі способом перевірки розв’язків задачі на знаходження невідомих за двома різницями шляхом знаходження різницевого відношення знайдених чисел та порівняння одержаного числа із заданим в умові. Закріплювати спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач; функціональне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

 

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12-14. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 3. Виконай ділення з остачею.

Слайд 17. Завдання 4. Перевір і прокоментуй розв’язання, які виконали учні.

Слайд 18-19. Завдання 5. Знайди значення часток, виконай перевірку.

Слайд 20. Завдання 6. Зістав добутки в кожному стовпчику. Який компонент змінюється? У скільки разів? Як це вплине на значення добутків? Знайди значення добутків.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-24. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задач 2 і 3? Роз в’яжи їх. 

Слайд 25. Завдання 2. Розв’яжи задачу.

Слайд 26. Завдання 2.

Слайд 27. Завдання 3. Перевір і прокоментуй розв’язання.

Слайд 28-31. Завдання 4. Знайди значення часток письмово. Перевір результати.

Слайд 32. Завдання 5. Віднови розв’язання.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.