Каталог матеріалів

Урок №10 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Прислів’я та приказки. Тематичні групи прислів’їв та приказок

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 10.

Тема. Прислів’я та приказки. Тематичні групи прислів’їв та приказок

Мета: познайомити із такими малими фольклорними формами, як прислів’я та приказки, їхніми тематичними групами; вчити розрізняти ці жанри; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, уважність, кмітливість, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до рідної країни.

Очікувані результати: формування предметних компетентностей: виявляє і відтворює прихований зміст прислів’їв та приказок, розрізняючи невербальні засоби (інтонацію, силу голосу, логічні наголоси, темп, паузи, міміку, жести, пози), використані для передачі прихованого змісту; розрізняє прислів’я та приказки за тематичним спрямуванням та жанровими особливостями; використовує різні способи і засоби візуалізації змісту.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Повторення вивченого.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-10. Робота з підручником. Теорія літератури.

Слайд 11. Читання прислів’їв та приказок про народ і рідний край, пояснення їхнього значення.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Читання прислів’їв та приказок про друзів, пояснення їхнього значення.

Слайди 14. Читання прислів’їв та приказок про людські вади, риси харктеру, пояснення їхнього значення.

Закріплення вивченого

Слайд 15-16. Перевіряємо.

Слайд 17. Робота в групах. Складання діалогів.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Узагальнюємо.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні