Каталог матеріалів

Урок №10 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 7 класу. Автори: О. Шиян та ін. - Безпековий урок-практикум «Повітряна тривога. Як діяти?».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. .

Урок №10. Безпековий урок-практикум «Повітряна тривога.

Як діяти?»

Мета: ознайомити учнів з правилами поведінки під час повітряної тривоги. Навчити правильно реагувати на сигнал тривоги та вживати відповідні заходи для власної безпеки. Відпрацювати практичні дії у разі оголошення повітряної тривоги: знаходження безпечних місць, дотримання порядку та інструкцій.

Розвинути навички швидкого та злагодженого реагування у надзвичайних ситуаціях.

Формувати відповідальне ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих у кризових обставинах.

Очікуванні результати: учні знатимуть, що таке повітряна тривога і чому вона оголошується.

Розумітимуть, які дії необхідно виконати при сигналу тривоги.

Засвоять правила поведінки у приміщеннях та на відкритій території під час тривоги.

Уміння:

Учні зможуть правильно та швидко реагувати на сигнал повітряної тривоги.

Навчаться знаходити безпечні місця укриття в школі, вдома чи на вулиці.

Відпрацюють навички злагодженої евакуації та перебування у безпечному середовищі під час надзвичайної ситуації.

Ставлення:

Сформують відповідальне ставлення до особистої безпеки та безпеки оточуючих.

Розумітимуть важливість спокійної та швидкої реакції під час кризової ситуації.

Практичні навички:

Учні знатимуть, як діяти під час оголошення повітряної тривоги в різних умовах (вдома, в школі, на вулиці).

Вмітимуть користуватися доступними засобами для захисту та дотримуватись інструкцій відповідальних осіб.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. У багатьох громадян і громадянок України в мобільних телефонах є інтерактивна карта повітряних тривог та артобстрілів онлайн.

Слайд5. Сигнали оповіщення.

Слайд6. Робота з підручником.

Слайд7-10. Що робити під час сигналу «Повітряна тривога»

Слайд11. Перегляд відео «Що потрібно знати про укриття в будинку?»

Слайд12. Робота з підручником.

Слайд13. Словничок

Слайд14. Вправа «Трибуна думок»

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Перегляд відео «ТРИВОЖНА ВАЛІЗА – збираємо рюкзак на екстрений випадок»

Слайд17. Робота з підручником..

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. Робота з підручником.

Слайд20. Разом з учителем/учителькою організовано пройдіть до укриття, яке є у вашій школі.

Слайд21-23. Що робити в разі загрози обвалу будинку?

Слайд24. Робота з підручником.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні