Каталог матеріалів

Урок №99 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 99. Розв’язуємо задачі

Мета: Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на знаходження однакової величини за двома різницями; ознайомлювати із задачами на знаходження невідомих за двома різницями. Вчити змінювати ситуацію задачі, числові дані та досліджувати вплив цієї зміни на розв’язання. Вчити зіставляти задачі на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями, визначати відмінності в умовах задач та досліджувати їх вплив на розв’язання; перевіряти правильність розв’язання задачі на пропорційне ділення. Ознайомити зі способом перевірки розв’язків задачі на знаходження невідомих за двома різницями шляхом знаходження різницевого відношення знайдених чисел та порівняння одержаного числа із заданим в умові. Закріплювати спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач; функціональне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-8. Математичний диктант.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-14. Завдання 1. Склади задачі за короткими записами. Зістав задачі. Що в них спільне? Що відмінне? Як ця відмінність вплине на спосіб знаходження однакової величини?

Слайд 15-16. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Перетвори її на задачу, у якій однакову величину знаходять за двома сумами.

Слайд 17. Завдання 3. Розв’яжи задачу.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Завдання 4. Згадай відповідні правила та знайди значення виразів.

Слайд 21. Завдання 5. Подай числа у вигляді частки розрядної одиниці та числа.

Слайд 22-24. Завдання 6. Згадай способи множення і ділення на 25. Знайди значення першого виразу у стовпчику. Чи можна міркувати так само під час знаходження значень решти виразів?

Слайд 25. Завдання 7. Згадай способи множення і ділення на 25. Знайди значення першого виразу у стовпчику. Чи можна міркувати так само під час знаходження значень решти виразів?

Слайд 26. Завдання 8. Користуючись даними таблиці, визнач, якому виду транспорту відповідає кожна смужка діаграми. Запиши біля смужок відповідні назви.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 29-31. Завдання 2. Склади задачі за короткими записами. Зістав задачі. Що в них спільне? відмінне? Як їх відмінність вплине на спосіб знаходження однакової величини?

Слайд 32. Завдання 3. Розв’яжи задачу.

Слайд 33. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 34-35. Завдання 5. Згадай відповідні правила та знайди значення виразів.

Слайд 36. Завдання 6. Подай числа у вигляді частки розрядної одиниці та числа.

Слайд 37-39. Завдання 7. Згадай способи множення і ділення на 25. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу. Чи можна міркувати аналогічно, щоб знайти значення решти виразів у стовпчику? Знайди їх значення.

Слайд 40. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 41. Завдання 9. Порівняй вирази.

Слайд 42. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 43-44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 45. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні