Каталог матеріалів

Урок №99 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю окличні і неокличні речення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 99. Розрізняю окличні і неокличні речення

 

Мета: ознайомити учнів терміном «окличні речення»; учити їх складати та записувати, відповідно до правил; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати старанність, охайність.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

ІІ. Основна частина.

Слайд 14.  Вправа 1. Прочитай виразно речення, які записали Родзинка і Ґаджик.

Слайд 15.  Проведи дослідження.

Слайд 16.  Вправа 2. Ґаджик дізнався, що ці речення називаються спонукальними. Як думаєш чому? Перевір себе за правилом.

Слайд 17-18.  Вправа 2. Випиши з попередньої вправи окличні речення. Поясни, яке з них є розповідним, а яке – спонукальним.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-22. Вправа 3. Спиши речення. Постав розділові знаки в кінці кожного.

Слайд 23-26. Вправа 5. Розглянь малюнки. Склади за кожним окличне речення і запиши.

Слайд 27-29. Вправа 7. Побудуй окличні речення з поданих слів і запиши.

Слайд 30. У нас в гостях Мовка і Суржик. Окличні речення.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 32. Пояснення домашнього завдання. Вправа 6. За одним із малюнків склади текст (3-4 речення) і запиши.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні