Каталог матеріалів

Урок №99 для 3 класу з математики за Листопад Н.П. - Письмове додавання трицифрових чисел виду 137 + 256. Обчислення значень виразів на три дії.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням посібником «Математика». Автор Н.П. Листопад Н.П» для 3 класу за програмою НУШ (до посібника 2024 року)

 

Урок №99

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел виду 137 + 256. Обчислення значень виразів на три дії. Розв’язування задач.

Мета: сформувати в учнів уміння виконувати письмове віднімання трицифрових чисел, дотримуючись алгоритму віднімання в стовпчик; навчити здійснювати перевірку результатів двома способами (додаванням і порівнянням різниці з різницею розрядних доданків); удосконалювати навички роботи з розрядним складом чисел, уміння виконувати «позику» з вищого розряду, аналізувати отриманий результат. Формувати уміння складати та розв’язувати рівняння з однією змінною, встановлювати залежність між компонентами дії віднімання й використовувати її для знаходження невідомого, а також для перевірки правильності розв’язання. Розвивати здатність аналізувати умову задачі, виділяти ключові дані, встановлювати зв’язки між величинами, обирати ефективний спосіб розв’язання; формувати логічне мислення, уміння аргументувати вибір дій та робити висновки; виховувати уважність, послідовність, уміння працювати за алгоритмом та інтерес до математичних задач, пов’язаних із життєвими ситуаціями.

Очікувані результати: учні виконують письмове віднімання трицифрових чисел, правильно записують приклади у стовпчик, здійснюють віднімання по розрядах, у разі потреби виконують «позику», пояснюють хід обчислень; уміють перевіряти результат двома способами: додаванням та порівнянням різниці із різницею розрядних доданків. Учні складають і розв’язують рівняння з однією змінною, використовують взаємозв’язки між діями для перевірки правильності знайденого значення змінної. Учні розв’язують задачі, аналізують умову, встановлюють залежності між величинами, будують короткий запис чи схему, правильно добирають арифметичну дію або рівняння для розв’язання; обґрунтовують вибір способу та формулюють висновки. Демонструють логічність, послідовність, уважність, уміння аргументувати відповіді й застосовувати набуті знання в практичних ситуаціях.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 


 

Хід уроку

Організація класу

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Усний рахунок.

Слайд 5-6. Усне опитування.

Слайд 7. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 8-9. Математичний диктант. 

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Додай до одиниць кожного числа ще 6 одиниць. Поясни, як отримали нове число.

Слайд 13-18. Прочитай пояснення. Розглянь зразок міркування і зразок запису.

Слайд 19. Виконай письмове додавання.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Закріплення вивченого

Слайд 21-22. Робота над виразами.

Слайд 23. Самостійна робота.

Слайд 24. Перевіряємо себе.

Слайд 25-26. Розглянь ціни на спортивні товари.

Слайд 27-29. Робота над зображенням.

Слайд 30. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія

Слайд 31. Домашнє завдання.

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «ПОПС».

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні