Каталог матеріалів

Урок №99 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Одноцифрові та двоцифрові числа. Розрізнення одноцифрових і двоцифрових чисел. Розпізнавання многокутників за їх основними складовими.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

Урок №99.

Тема. Одноцифрові та двоцифрові числа. Розрізнення одноцифрових і двоцифрових чисел. Розпізнавання многокутників за їх основними складовими.

Мета: ознайомити учнів з одноцифровими та двоцифровими числами; вчити розрізняти ці числа за кількістю розрядів; розпізнавати многокутники за їх основними складовими (вершинами, стороною та кути); формувати вміння правильно записувати числа, визначати їх склад та характеристики, а також розпізнавати і класифікувати різні многокутники; розвивати логічне мислення, уважність і вміння застосовувати отримані знання на практиці.

Математичні компетентності. Розрізнення одноцифрових і двоцифрових чисел. Обчислення виразів. Розпізнавання многокутників за їх основними складовими.

Ключові компетентності. Розуміння утворення математичної термінології.

Інтегрований навчальний зміст. Основи безпеки життєдіяльності. Правила поведінки на воді.

Інтегрований навчальний зміст. Кольорова гама олівців.

Очікуванні результати:

  • розрізняють одноцифрові та двоцифрові числа, пояснюють їхні особливості;
  • правильно записують одноцифрові та двоцифрові числа;
  • виконують обчислення виразів, що включають одноцифрові та двоцифрові числа;
  • розпізнають многокутники за їх основними складовими: вершинами, стороною та кутами;
  • класифікують многокутники за кількістю сторін і назвами (трикутник, чотирикутник, п’ятикутник тощо);
  • пояснюють особливості геометричних фігур та їх властивості;
  • проявляють уважність, логічне мислення та вміння застосовувати знання на практиці.
  • правильно записують двоцифрові числа в межах 11–20;

Обладнання. Рухома модель числового променю. Картки одноцифрових та двоцифрових чисел в межах 20. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної  діяльності.

Слайд 3. Лічба від 1 до 20 в порядку зростання.

Слайд 4. Підготовчі вправи. Гра «Збираємо мед».

Слайд 5.Підготовчі вправи. Гра «Збираємо мед».

Слайд 6.Підготовчі вправи. Гра «Збираємо мед».

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 7.Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 8.Обчислення виразів. Робота за числовим променем.

Слайд 9.Робота за числовим променем.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Одноцифрові, двоцифрові числа.

Закріплення вивченого.

Слайд 13. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 14. Обчислення виразів.

Слайд 15. Розв'язування задачі.

Слайд 16. Розв'язування задачі.

Слайд 17. Обчислення виразів за таблицею.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19.Робота з геометричним матеріалом.

Слайд 20. Завдання від бджілки.

Слайд 21.Утворення геометричних фігур по точках.

Слайд 22. Письмова робота. Виправлення помилок.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24.Закріплення вивченого матеріалу. Склад чисел.

Слайд 25. Закріплення вивченого матеріалу. Склад чисел.

Слайд 26. Логічне завдання.

Слайд 27. Логічне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28.  Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик». 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні