Каталог матеріалів

Урок №98 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Групи числівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 98.

Тема. Групи числівників

Мета: ознайомити із групами числівників за значенням та будовою, вчити розрізняти їх; визначати рід, число, відмінок числівників; вчити розв’язувати тестові завдання на відповідність; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає групи числівників за значенням та будовою; визначає рід, число, відмінок числівників; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайди 6-9. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайди 12-13. Прочитай і повтори.

Слайди 14-15. Зауважте.

Слайд 16. Випишіть числівники з уривку, замінюючи числа словами.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Згрупуйте числівники за значенням: кількісні, порядкові (письмово). Визначте групи числівників за будовою. Надпишіть і поясніть.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

Слайди 20-21. Щоденні 5.

Слайд 22. Перепишіть речення, заповнюючи, де потрібно, пропуски. Надпишіть відмінок, рід і число числівників. Розберіть виділені слова за будовою.

Слайд 23. Перевір себе.

Слайд 24. Творча майстерня.

Слайд 25. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 26-27. Тестові завдання на відповідність.

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні