Каталог матеріалів

Урок №97 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Застосовую знання про речення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 97. Застосовую знання про речення

Мета: вчити застосовувати знання про речення; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7-8.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 9.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10-12.  Вправа 1. Прочитай повідомлення Родзинки. Випиши речення з однорідними членами. Побудуй його схему.

Слайд 13.  Вправа 2. Розгляньте у групі світлину. Чи впізнаєте ви цю тварину? Прочитайте текст про неї. Що нового дізналися з нього?

Слайд 14.  Вправа 3. Спиши перше речення з тексту про бобрів. Познач його граматичну основу. Утвори словосполучення зі слів цього речення і запиши.

Слайд 15-16. Вправа 4. Знайди в тексті про бобрів речення з числівником. Побудуй за його змістом питальне речення і запиши.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Вправа 5. Прочитай текст. Придумай заголовок. Випиши виділені речення. Познач у них граматичні основи. Визнач, яке з них відповідає поданій схемі.

Слайд 20-22. Вправа 6. Прочитай текст. Чи знав/знала ти про цих тварин? Випиши речення з однорідними членами. Поясни, як вони поєднані.

Слайд 23. Вправа 7. Який із текстів про тварин Канади зацікавив тебе найбільше? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні