Каталог матеріалів

Урок №97 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Числівник як частина мови: значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 97.

Тема. Числівник як частина мови: значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

Мета: ознайомити із числівником, його значенням, морфологічними ознаками, синтаксичною роллю; вчити розрізняти числівники та інші частини мови, удосконалювати вміння визначати головні та другорядні члени речення; вчити розв’язувати кросворди та тестові завдання на відповідність; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає й розуміє загальне значення числівника; функції та роль його в мовленні; визначає морфологічні ознаки, синтаксичну роль числівників у реченні; знаходить числівники в реченнях і тексті, розрізняє числівники й прислівники; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Питання – відповідь.

Слайди 7. Спостереження за мовним матеріалом.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-9. Прочитай та повтори.

Слайд 10. Зауважте.

Слайд 11. Випишіть числівники. Поясніть, за якими ознаками ви їх визначали. Перевір себе.

Слайд 12. Перепишіть текст, уставляючи, де потрібно, букви. Виділіть числівники кольором. Доберіть до тексту заголовок, поясніть його.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайди 17-28. Упишіть у комірки кросворда назви зображених рослин і плодів. Прочитайте закодоване слово.

Слайд 29. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 30-31. Тестові завдання

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 33. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні