Каталог матеріалів

Урок №96 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на пропорційне ділення

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 96. Розв’язуємо задачі на пропорційне ділення

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Розвивати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення з величинами: продуктивність праці, час роботи та загальний виробіток, в яких однаковою є величина одиниці виміру або час; зіставляти ці задачі із відповідними задачами з тими самими числами, однак з іншими величинами (швидкість, час, подоланий шлях). Досліджувати вплив зміни ситуації задачі на її розв’язання. Вдосконалювати навички множення та ділення на розрядну одиницю; письмового множення та ділення на одноцифрове число та вміння виконувати перевірку правильності виконання дії ділення. Вчити застосовувати залежність значення частки від зміни діленого при раціоналізації обчислень із знаходження значення частки. Вдосконалювати уміння знаходити значення виразів на кілька дій, порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Перетвори задачу на таку, щоб у її роз в’язанні останніми були дві дії ділення. Добери до поданої та одержаної задач опорну схему.

Слайд 12-13. Завдання 1. Перетвори задачу на задачу на знаходження четвертого пропорційного, скориставшись у разі потреби підказкою.

Слайд 14-15. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Перетвори її на задачу на пропорційне ділення. Чи можна розв’язати одержану задачу способом відношень?

Слайд 16-18. Завдання 3. Зістав подану задачу із задачею в завданні 1. Розв’яжи подану задачу. Перетвори її на таку, щоб у її роз в’язанні останніми були дві дії ділення. Одержану задачу перетвори на задачу на знаходження четвертого пропорційного.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20. Завдання 4. Згадай правила множення і ділення на 10; 100; 1 000; 10 000; 100 000. Виконай обчислення. Запиши результати.

Слайд 21. Завдання 5. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 22-25. Завдання 6. Обведи вирази, у яких кількість цифр у значенні частки й кількість цифр у діленому однакові. Знайди значення решти часток і виконай перевірку.

Слайд 26-29. Завдання 7. Розв’яжи рівняння.

Слайд 30-31. Завдання 8. Накресли прямокутник ABCD зі сторонами 35 мм і 45 мм. Побудуй квадрат KPON, периметр якого становить 1/2 периметра прямокутника ABCD.

Слайд 32. Рухлива вправа.

Слайд 33-36. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 3. Розв’яжи задачу 3. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4; 2 і 4. Розв’яжи задачі 2 і 4 усно.

Слайд 37. Завдання 2. Ігор цікавиться гідроелектростанціями України. Він склав для дітей у класі задачу:

Слайд 38-40. Завдання 3. Знайди значення виразів, у яких кількість цифр у значенні частки й у діленому є однаковою. Знайди значення решти виразів. Виконай перевірку.

Слайд 41. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 42. Завдання 5. Порівняй вирази.

Слайд 43. Завдання 6. Постав дужки так, щоб одержати істинні рівності.

Слайд 44. Завдання 7. Віднови розв’язання.

Слайд 45. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 46-48. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 49. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні