Каталог матеріалів

Урок №96 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Письмова нумерація чисел 11 – 20. Запис двоцифрових чисел. Позиційне значення цифр.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

Урок №96.

Тема. Письмова нумерація чисел 11 – 20. Запис двоцифрових чисел. Позиційне значення цифр.

Мета: ознайомити учнів із письмовою нумерацією чисел у межах 11–20; вчити правильно записувати двоцифрові числа, розуміти їх склад та позиційне значення цифр у числі; формувати вміння визначати кількість десятків і одиниць у числі, порівнювати та впорядковувати числа; розвивати логічне мислення, математичну грамотність та уважність під час роботи з числами; виховувати інтерес до математики, наполегливість та впевненість у власних знаннях.

Математичні компетентності. Запис двоцифрових чисел. Позиційне значення цифр. Розміщення чисел 11-20 на числовому промені. Складання й розв’язування задач.

Ключові компетентності. Мотивація до опанування уміннями та навичками, необхідними для подальшого навчання, до виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі.

Інтегрований навчальний зміст. Кольорова гама олівців.

Очікуванні результати:

  • правильно записують двоцифрові числа в межах 11–20;
  • пояснюють позиційне значення цифр у числі;
  • визначають кількість десятків і одиниць у двоцифровому числі;
  • порівнюють, впорядковують числа в межах 11–20;
  • читають і записують числа відповідно до правил письмової нумерації;
  • аналізують склад чисел і пояснюють свої висновки;
  • проявляють уважність, логічне мислення та впевненість у власних знаннях;
  • застосовують знання для розв’язання математичних завдань і задач.

Обладнання. Ілюстрації різних коробок з різною кількістю олівців або їх моделі. Картки рукописного написання двоцифрового числа на клітинках (картки або їх демонстрація за допомогою технічних засобів навчання). Вимірювальна лінійка. Модель демонстраційного числового променю з бігунком. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної  діяльності.

Слайд 3. Підготовчі вправи. Віршована задача.

Слайд 4. Підготовчі вправи. Віршована задача.

Слайд 5.Лічба від 1 до 20 в порядку зростання.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 6.Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 7.Письмова нумерація чисел 11-20.

Слайд 8.Складання та розв’язання задачі.

Закріплення вивченого.

Слайд 9.Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10.Письмова робота.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Утворення чисел другого десятка.

Слайд 13. Вимірювання довжини.

Слайд 14. Робота за числовим променем.

Слайд 15. Порівняння.

Слайд 16. Обчислення виразів за малюнками.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18.Утворення чисел другого десятка за малюнками.

Слайд 19. Робота за числовим променем.

Слайд 20.Завдання від бджілки.

Слайд 21. Робота з геометричним матеріалом.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23.Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 24. Відновлення таблиці розрядів.

Слайд 25. Логічне завдання.

Слайд 26. Логічне завдання.

Слайд 27. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28.  Вправа «Мішень». 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні