Каталог матеріалів

Урок №95 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на пропорційне ділення

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 95. Досліджуємо задачі на пропорційне ділення

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Розвивати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення з величинами: продуктивність праці, час роботи та загальний виробіток, в яких однаковою є величина одиниці виміру або час; зіставляти ці задачі із відповідними задачами з тими самими числами, однак з іншими величинами (швидкість, час, подоланий шлях). Досліджувати вплив зміни ситуації задачі на її розв’язання. Вдосконалювати навички множення та ділення на розрядну одиницю; письмового множення та ділення на одноцифрове число та вміння виконувати перевірку правильності виконання дії ділення. Вчити застосовувати залежність значення частки від зміни діленого при раціоналізації обчислень із знаходження значення частки. Вдосконалювати уміння знаходити значення виразів на кілька дій, порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 7-9. Математичний диктант. Запишіть розв’язання задачі виразом та знайдіть його значення.

 

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13-15. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 16. План розв'язування задач на пропорційне ділення.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Завдання 2. Не обчислюючи, розподіли вирази на дві групи за кількістю цифр у значенні частки. Знайди значення лише тих виразів, значення частки яких містить три цифри. Виконай перевірку у випадках, коли в записі значення частки є нулі.

Слайд 20. Завдання 3. Визнач без обчислень, скільки цифр містить кожне ділене. Знайди ділені та перевір свої припущення.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-23. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 24-25. Завдання 1. За короткими записами склади задачі 3 і 4. Зістав задачі 2 і 3; 3 і 4. Як їх відмінність вплине на роз в’язання задачі 3? задачі 4? Розв’яжи задачу 4.

Слайд 26-27. Завдання 1. За короткими записами склади задачі 5 і 6. Зістав задачі 2 і 5; 5 і 6. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 5? задачі 6? Розв’яжи задачу 5.

Слайд 28. План розв'язування задач на пропорційне ділення.

Слайд 29. Завдання 2. Задача на знаходження трьох чисел за їх сумою.

Слайд 30. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 31. Завдання 4. Визнач за таблицею час прибуття потягів Київ — Ужгород.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні