Каталог матеріалів

Урок №93 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю розповідні, питальні і спону­кальні речення, окличні й неокличні

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 93. Розрізняю розповідні, питальні і спону­кальні речення, окличні й неокличні

Мета: поглибити знання види речень, вчити розпізнавати розповідні, питальні і спонукальні речення, окличні і неокличні, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Гра «Склади прислів'я». Робота в групах. Склади прислів'я за допомогою стрілочок та поясни їх значення.

Слайд 5. Гра «Морський бій». Прочитати слово за координатами:

А-5, Б-3, В-2, Г-4, Д-2, Е-1, Ж-3. Яке слово утворилося? Питання є ознакою якого речення? Який знак ставимо в кінці питального речення?

Слайд 6. Хвилинка каліграфії.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8. Вправа 1. Прочитай речення. Визнач, яке з них є розповідним, яке — питальним, а яке — спонукальним. Перевір себе за правилом.

Слайд 9. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 10-11. Вправа 2. Прочитай речення. Перше перебудуй на спонукальне, друге — на питальне. Запиши утворені речення.

Слайд 12. Вправа 3. Розглянь таблицю. Про що з неї можна дізнатися?

Слайд 13. Фізкультхвилинка

Слайд 14-15. Вправа 4. Разом із сусідом/сусідкою по парті прочитайте в ролях вірш Степана Руданського.

Слайд 16. Вправа 5. Випиши окличні речення з виділеної частини вірша. Яке з них є питальним? Підкресли його.

Слайд 17-18. Вправа 6. Прочитай повідомлення Ґаджика. Спиши його, позначаючи початок і кінець кожного речення.

Слайд 19-20. Вправа 7. Прочитай повідомлення Читалочки. Випиши з нього питальне й одне розповідне речення. Добери і запиши синоніми до виділеного слова.

Слайд 21-22. Вправа 8. Твори якого українського письменника чи якої української письменниці ти любиш читати? Напиши про це розповідь (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні