Каталог матеріалів

Урок №92 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із задачами на пропорційне ділення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 92. Знайомимось із задачами на пропорційне ділення

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; навички письмового множення та ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння розв’язувати задачі на знаходження однакової величини за двома сумами, змінювати запитання задачі і досліджувати вплив на розв’язання. Ознайомлювати із задачами на пропорційне ділення, зі способом перевірки розв’язків задач на пропорційне ділення. Досліджувати вплив зміни величин задачі на пропорційне ділення на розв’язання задачі; вплив зміни числових даних задачі — на план розв’язування. Узагальнити математичну структуру та план розв’язування задач на пропорційне ділення. Закріплювати спосіб розв’язування задач на пропорційне ділення. Формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення, в яких шуканими є два значення загальної величини, а однаковою — величина одиниці виміру; обчислювальні навички письмового множення та ділення багатоцифрового числа на одноцифрове. Вдосконалювати вміння записувати розв’язання складених задач виразом; розв’язувати рівняння; знаходити значення виразів на кілька дій; розвивати логіку мислення учнів під час дослідження задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Визнач тип задачі 1. Згадай план розв’язування задач такого типу. Розв’яжи задачу 1, скориставшись підказками.

Слайд 12. Завдання 1. Розкажи задачу 2 за коротким записом і поясни її числа. Розв’яжи задачу 2.

Слайд 13. Завдання 1. У задачі 2 Артем змінив ситуацію й отримав задачу 3. Розкажи її. Як зазначена зміна вплине на розв’язання задачі 3?

Слайд 14. Завдання 1. Інна в задачі 3 змінила числові дані й отримала задачу 4. Розкажи задачу 4. Як зазначена зміна вплине на розв’язання задачі 4? Розв’яжи її, скориставшись підказками.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. План розв'язування задач на пропорційне ділення.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18-19. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1 . Зістав задачі 1 і 2 . Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2, скориставшись підказками . Як перевірити правильність її розв’язання?

Слайд 20-21. Завдання 1. Склади задачі 3 і 4 за короткими записами. Зістав задачі 2 і 3; 3 і 4. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 3? задачі 4? Розв’яжи задачу 4.

Слайд 22. План розв'язування задач на пропорційне ділення

Слайд 23. Завдання 2. Розв’яжи задачу, користуючись пам’яткою.

Слайд 24-25. Завдання 3. Виконай множення письмово. Перевір результати.

Слайд 26. Завдання 4. Розв’яжи рівняння.

Слайд 27. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 28-30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні