Каталог матеріалів

Урок №92 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю і будую речення різних видів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 92. Розпізнаю і будую речення різних видів

Мета: вчити розпізнавати і будувати речення різних видів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Літак».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9.  Вправа 1. Прочитайте із сусідом/сусідкою по парті діалог. Чи не траплялися з вами подібні історії? Поясніть, чому в реченнях стоять коми. Перевірте себе за правилом.

Слайд 10-13.  Вправа 2. Прочитай текст. Випиши питальне речення, відповідь на нього і спонукальне речення. Перебудуй кожне з них так, щоб у ньому було звертання і запиши.

Слайд 14-16.  Вправа 3. Прочитай повідомлення Щебетунчика. Постав три запитання за його змістом і запиши.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Вправа 4. Який день календаря для тебе найважливіший або найбільш очікуваний? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 19-21. Вправа 5. Прочитай інформацію про винаходи єгиптян. Перебудуй виділені речення на спонукальні й запиши.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 24-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні