Каталог матеріалів

Урок №90 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Нова лічильна одиниця – десяток.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

Урок №90.

Тема. Нова лічильна одиниця – десяток.

Мета: ознайомити учнів з новою лічильною одиницею – десятком; вчити досліджувати залежність числа від додавання десятка або віднімання десятка; виконувати дії додавання та віднімання з результатом до 10, а також дії з десятками; формувати вміння правильно читати і розв’язувати вирази з десятками, а також задачі, що містять десятки; розвивати здатність до дослідницької діяльності, логічного мислення та математичного аналізу, а також вміння знаходити зв’язки між числами; наполегливість і зосередженість під час виконання математичних завдань, вміння співпрацювати в парі або групі для спільного вирішення задач; виховувати уважність, наполегливість та інтерес до вивчення математики.

Математичні компетентності. Нова лічильна одиниця – десяток. Лічба десятками. Розв’язування задач. Ліплення об’ємних фігур з пластиліну.

Ключові компетентності. Уміння узагальнювати, робити висновки.

Інтегрований навчальний зміст. Конструювання.

Очікуванні результати:

  • знають поняття десятка як лічильної одиниці;
  • вміють групувати одиничні предмети в десятки;
  • виконують дії додавання та віднімання з десятками в межах 100;
  • читають та записують числа, що містять десятки;
  • розв’язують задачі та вирази на додавання і віднімання з десятками;
  • порівнюють числа, що містять десятки;
  • визначають залежність числа від додавання або віднімання десятка;
  • застосовують знання для розв’язання математичних завдань і задач.

Обладнання. Набір десятка лічильних паличок. Дитячі рахівниці. Набір кругів одного діаметра. Набір брусків пластиліну. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної  діяльності.

Слайд 3. Лічба. Гра «Увімкни світло».

Слайд 4. Підготовчі вправи. Гра «Математичний Дартс».

Слайд 5. Підготовчі вправи. Гра «Математичний Дартс».

Слайд 6. Віршована задача.

Слайд 7. Віршована задача.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 8.Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9. Робота з демонстраційним матеріалом.

Слайд 10. Запам’ятайте!

Слайд 11. Опрацювання нового матеріалу.

Слайд 12. Лічильна одиниця – десяток.

Закріплення вивченого.

Слайд 13.Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 14. Письмова робота.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Робота над завданням.

Слайд 17. Визначення кількості десятків.

Слайд 18.Розв’язування задачі.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20.Лічильна одиниця – десяток.

Слайд 21.Перетворення десятків в одиниці.

Слайд 22.Знаходження відповідності.

Слайд 23. Порівняння.

Слайд 24. Складання та розв’язування задачі.

Слайд 25. Робота з геометричними тілами.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Лічба десятками в порядку зростання.

Слайд 28. Закріплення вивченого матеріалу.Логічне завдання.

Слайд 29. Робота з конструктором «LEGO».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 30.  Вправа «Чарівний кубик». 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні