Каталог матеріалів

Урок №90 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Культура мовлення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №90. Культура мовлення

Мета: повторити та систематизувати знання учнів про особливості вживання прийменників, з’ясувати, у якому контексті вживаються певні прикметники, навчити правильно використовувати їх у мовленні, повправлятися у виправленні лексичних помилок, розвивати мовленнєве чуття та вміння добирати потрібні лексичні засоби, підготувати учнів до успішного використання орфографічних знань у письмовому та усному мовленні;

Очікувані результати: виправляє помилки, пов’язані з неправильним використанням паронімів; застосовує набуті знання у практичних завданнях, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть словосполучення, уставляючи на місцях пропусків прийменник у або в. Обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайди 10-11. Розрізняймо.

Слайд 12. Оберіть усно правильний варіант продовження речення За потреби скористайтеся інформацією на сторінці «Культура мовлення» (с. 193).

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Говорімо правильно.

Слайд 16. Інтерактивна вправа.

Слайди 17-18. І. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Прочитайте діалог у соцмережі між Назаром і Дмитром. Хтось із вас має знайти помилки, яких припустився Назар, а хтось – яких припустився Дмитро.

Слайд 19. КОЛО ДУМОК. Поясніть, чому в реченнях лівої колонки вживаємо прийменник з, а правої – зі або із?

Слайд 20. Гра «Прийменник». Складіть і запишіть гумористичну розповідь

(4-5 речень) або діалог (5-6 реплік), використавши подані сполучення

слів із прийменниками. Хто використав найбільше сполучень?

Слайди 21-22. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Ресторан».

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні