Каталог матеріалів

Урок №90 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Ділимо багатоцифрове число на одноцифрове, використовуючи письмовий прийом

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 90. Ділимо багатоцифрове число на одноцифрове, використовуючи письмовий прийом

Мета: формувати навички письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; актуалізувати прийоми ділення з остачею, в тому числі у випадку, коли ділене менше за дільник, та спосіб перевірки ділення з остачею; прийоми письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове. Перенести спосіб міркування при письмовому діленні трицифрового числа на одноцифрове на випадки письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; виконання дії письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове в матеріалізованій формі; виконання дії у формі голосного мовлення; спосіб міркування при визначенні кількості цифр у значенні частки — на випадки ділення багатоцифрового числа на одноцифрове. Формувати навички письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; вміння розв’язувати задачі на знаходження однакової величини за двома сумами; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; добирати кілька розв’язків нерівності; розвивати логічне та варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

 

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 10. Завдання 2. Виконай ділення з остачею, усно перевір результати.

Слайд 11. Завдання 3. Знайди значення часток письмово з коментарем.

Слайд 12. Завдання 4. Знайди значення першої частки. Зістав частки. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на роз в’язання? Знайди значення решти часток.

Слайд 13-14. Завдання 5. Прикинь, скільки цифр буде в значенні кожної частки. Знайди значення часток із коментарем.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що в них спільне? У чому полягає спосіб розв’язування таких задач? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 18. Завдання 7. Порівняй вирази.

Слайд 19. Завдання 8. Знайди значення виразів зі змінною.

а : 5 – 9 999, якщо а = 567 035; 500 852 : с + 9998, якщо с = 4.

Слайд 20. Завдання 9. Довжина відрізка АВ дорівнює 45 мм, а відрізка CD — 46 мм. Накресли відрізок МР, довжина якого

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 23. Завдання 2. Виконай ділення письмово з коментарем.

Слайд 24. Завдання 3. Зістав частки. З’ясуй, що змінилося. Як ця зміна

вплине на розв’язання?

Слайд 25-28. Завдання 4. Знайди значення часток письмово. Виконай перевірку.

Слайд 29. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні