Каталог матеріалів

Урок №9 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Властивості твердих тіл. Механічні та магнітні властивості твердих тіл і їх використання.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №9. Властивості твердих тіл. Механічні та магнітні властивості твердих тіл та їх використання.

Мета: формувати уявлення учнів про механічні властивості твердих тіл та їх характеристики; ознайомити учнів з явищем магнетизму; дослідити властивості магнітів різними способами, планувати та проводити експерименти.

Очікувані результати: учень називає властивості твердих тіл, розуміє як працює магніт, пояснює де використовуються властивості твердих тіл, проводить експерименти.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Вправа «Знайомство»

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Розглянь тверді тіла. Опиши їх властивості.

Слайд7. Властивості твердих тіл.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Спробуй стиснути шматок дерева, або металу.

Слайд10. Запам’ятай.

Слайд11. Робота в підручник.

Слайд12. Розглянь шкалу твердості. Обговоріть властивості кожного твердого тіла.

Слайд13. Спробуй змінити форму пластиліну, воску чи глини.

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15. Спробуй стиснути пружину чи еспандер. Чи відновлюють вони свою форму?

Слайд16. Крихкі тіла.

Слайд17. Аморфні тіла.

Слайд18. Кристалічні метали.

Слайд19.Гімнастика для очей.

Слайд20. Відгадай загадку.

Слайд21. Магнітні властивості мають: сталь, залізо, нікель, кобальт.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Розглянь малюнок. Що ти можеш розказати про магніт?

Слайд24. Цікаво знати.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. Дай відповіді на запитання.

Слайд27. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28-29. Яке твердження хибне, а яке істинне.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні