Каталог матеріалів

Урок №9 з музичного мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Перевтілювання в мистецтві

9 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №09. Перевтілювання в мистецтві

Поняття аранжування в народної музики. Поняття транскрипція народної музики. Аранжування народної музики. Вокальне аранжування

СММ: Шумка: українська народна пісня-танець (у виконанні капели бандуристів; фрагмент). А. Дворжак. «Слов’янські танці». № 2: «Українська шумка» (у виконанні симфонічного оркестру; фрагмент). М. Різоль. Козачок (у виконанні баяніста; фрагмент). М. Різоль. Козачок (у виконанні оркестру народних інструментів; фрагмент). М. Скорик. «Мелодія» (у виконанні симфонічного оркестру; фрагмент). Я. Джусь. Транскрипція «Мелодії» М. Скорика (бандура; фрагмент).

ХДТ: «До перемоги» (слова і музика І. Танчака)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Прослухайте: Шумка: українська народна пісня-танець (у виконанні капели бандуристів).

Слайд8. Прослухайте: А. Дворжак. «Слов’янські танці». № 2: «Українська шумка» (у виконанні симфонічного оркестру).

Слайд9. Обговоріть.

Слайд10-11. Запам’ятайте.

Слайд12-13. Слово вчителя

Слайд14. Прослухайте: М. Різоль. Козачок (у виконанні баяніста).

Слайд15. Прослухайте: М. Різоль. Козачок (у виконанні оркестру народних інструментів).

Слайд16. Обговоріть.

Слайд17. Гімнастика для очей

Слайд18. Слово вчителя

Слайд19. Прослухайте: М. Скорик. «Мелодія» (у виконанні симфонічного оркестру).

Слайд20. Прослухайте: Я. Джусь. Транскрипція «Мелодії» М. Скорика (бандура).

Слайд21. Обговоріть.

Слайд22. Послухайте транскрипцію «Мелодії» ще раз та створіть малюнок, який допоможе виразити ваші емоції та переживання за допомогою ліній і плям.

Слайд23. Послухайте пісню «До перемоги» (слова і музика І. Танчака).

Слайд24-25. Розучуємо пісню «До перемоги».

Слайд26. Виконайте пісню «До перемоги».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд28. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд29. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні