Каталог матеріалів

Урок №9-10 для 2 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Основні поняття: композиція СМ: Г. Гардет «Родина оленів», А. М. Делавега «Діти»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №09 Основні поняття: композиція. СМ: Г. Гардет «Родина оленів», А. М. Делавега «Діти» ХТД: ліплення кумедного ведмедика (пластилін)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «композиція», правилами розташування предметів на картині, роллю композиції у скульптурі та картинні; закріплювати вміння працювати з пластиліном; ознайомити учнів з технікою виготовлення ведмедика конструктивним методом; розвивати навички ліплення, творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику рук; виховувати любов та повагу до тваринного світу.

Обладнання: мультимедійний комплект, пластилін, дощечка для ліплення, стеки.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Гра «Мікрофон»

Слайд4-8. Розгадайте ребус.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд9. Чи знаєте ви, що означає слово «Композиція»? Які асоціації виникають.

Слайд10. Запам’ятайте! Композиція — латинське слово, яке в перекладі означає складання, інакше — це побудова художнього твору.

Слайд11. Запам’ятайте! Роль композиції у картині та скульптурі така значна, що сам твір мистецтва також називають композицією.

Слайд12-14. Запам’ятайте правила композиції.

Слайд15. Розгляньте композиції. Яка з них правильна?

Слайд16. Розгляньте скульптурні твори. Порівняйте їх композиції. Як розміщені персонажі? Що їх об’єднує? Вони перебувають у русі чи в спокої?

Слайд17. Фізкультхвилинка.

Слайд18-19. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Практична діяльність учнів

Слайд20. Виліпіть кумедного ведмедика (пластилін).

Слайд21. Послідовність створення кумедного ведмедика.

Слайд22. Послідовність створення кумедного ведмедика.

Слайд23. Рухлива вправа

Слайд24. Розгляньте скульптури ведмедів у парку. Об’єднайтеся у пари і створіть із виліплених фігурок спільну композицію «Ведмеді-друзі» (пластилін, природні матеріали). Придумайте про них гру-пантоміму.

Слайд25. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO

Слайд26. Відгадайте загадку.

Слайд27. Розгляньте скульптури ведмедів у парку. Об’єднайтеся у пари і створіть із виліплених фігурок спільну композицію «Ведмеді-друзі» (пластилін, природні матеріали).

Підсумок

Слайд28. Придумайте про ведмедів гру-пантоміму.

Слайд29. Чи прагнете ви до ладу й гармонії у стосунках із друзями й рідними?

Рефлексія

Слайд30. Вправа «Все в твоїх руках»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні